8 липня в Україні набрав чинності новий закон про виплату аліментів. Законодавці внесли зміни до низки нормативно-правових актів – Сімейного та Цивільного процесуального кодексів, а також до закону «Про судовий збір».

Основні нововведення нового закону такі:

  • Аліменти визнаються власністю дитини;
  • Мінімальний розмір аліментів збільшено з 30% до 50% від прожиткового мінімуму;
  • Стягнути аліменти можна в порядку наказного провадження.

   Наказне провадження є спрощеним видом судового провадження, без виклику сторін та в мінімальні терміни.

Ще одне нововведення – розширено перелік причин, що враховуються судом при визначенні розміру аліментів, а саме:

  • Наявність у платника аліментів рухомого і нерухомого майна, грошових коштів;
  • Дорогі покупки платника (вартість яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму), якщо вони не відповідають офіційним доходам людини.

   Тобто, якщо при вирішенні судом спору про стягнення аліментів позивач зможе довести і документально підтвердити значні витрати колишнього чоловіка, це буде служити підставою для збільшення суми, передбаченої для дитини.

   При цьому неповнолітня дитина може самостійно отримувати і розпоряджатися грошима. Раніше нормами Сімейного кодексу прописувалося, що аліменти є власністю того з батьків, на ім’я кого вони виплачуються.

   Новим законом також встановлено, що до стягнення на одну дитину передбачена одна чверть доходу одного з батьків (у випадку офіційних доходів), на двох дітей – одна третина, а на трьох і більше дітей – половина заробітку платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на кожну дитину.

Joomla templates by a4joomla