Іршавський район

Blank map of Zakarpattia region8 by HelgiІршавський район — адміністративно-територіальна одиниця у центральній частині Закарпатської області. Адміністративний центр — місто Іршава. Площа — 944.47 км². Утворено 22 січня 1946 року, як Іршавська округа.

9 листопада 1953 року перетворено на Іршавський район.

Район налічує 47 населених пунктів, які входять до складу 1-ї міської і 25-ти сільських рад. Згідно з переписом населення 2001 року українська мова є рідною для 99,01 % населення району. 90 % населення складають сільські жителі, 98.1 % — українці. Серед неукраїнського населення — росіяни (0.9), угорці (0.3), словаки (0.3). Іршавський район межує на сході з Міжгірським, на південному сході з — Хустським, на півдні та південному заході — з Виноградівським та Берегівським, на заході — з Мукачівським і на півночі з Свалявським районами Закарпатської області.