У селі Ільниця святкували День Шахтаря та День села

25 серпня у селі Ільниця відбулося святкування Дня Шахтаря. Урочистості розпочалися на імпровізованій сцені, де до присутніх звернулися голова районної ради Віктор Симканинець, Ільницький сільський голова Василь Павлище, начальник відділу культури райдержадміністрації Олена Ісак, директор ТзОВ "Лігніт" Максим Мандрико. Вони привітали всіх із Днем Незалежності України, Днем шахтаря і Днем села. Ці три події ніби й справді доповнюють одна одну, бо свого часу, а це не так і давно -- у 60-70 роки минулого століття, Ільницю називали шахтарською столицею Закарпаття. Перша вугільна шахта була відкрита ще 1865 року. До шахти була прокладена окрема вузькоколійка. За часів колишнього Радянського союзу працювали 8 шахт, а також кар"єр для відкритої розробки вугілля. На шахті трудилося понад 1500 чоловік. Якщо в 1950 році підняли на-гора 152 тис. тонн чорного золота,то в 1955 році – 196 тисяч тонн. Випускники шкіл охоче оволодівали професіями прохідника, вибійника, слюсаря, підривника, машиніста...Саме в ті часи було зведено Палац культури "Шахтар", фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі навчальні заклади та торгові точки.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять тих, хто віддав своє життя на сході України. Низький уклін їм за те, що вони дають нам можливість жити і працювати в мирі та спокої.

Перед учасниками святкового дійства виступили народний вокальний ансамбль "Ільничанка", народний танцювальний колектив "Юність" Будинку культури, студія "Ліра", гурти "Сузір"я молоде", "Наша файта", "Любисток," викладачі та вихованці Ільницької дитячої школи мистецтв, "Блек енжелс" , відомі виконавці Михайло Нодь, Йосип Чава, Василь Філеш. Родзинкою свята був виступ гурту "Марина і компанія".