На Іршавщині провели фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів "Гамора - 2019"

29-30 червня у с. Лисичево, на території унікальної водяної кузні-музею,  урочисто проведено фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів «Гамора-2019». Розпочали захід традиційною ходою учасників, ковалів та гостей до кузні, де їх зустріли господарі свята.

На урочистому відкритті були присутні керівництво, сільські голови, керівники служб і установ району, голови Іршавської, Виноградівської, Свалявської райдержадміністрацій (Олександр Горін, Михайло Русанюк,Олександр Дідович) та інші.

Вітав усіх присутніх голова районної ради Віктор Симканинець, який зауважив на унікальності кузні та важливості збереження віковічних традицій у районі. Побажав гарного настрою, незабутніх вражень від фестивалю, миру та злагоди в кожній родині.

Вітали учасників фестивалю також голова Іршавської райдержадміністрації Олександр Горін, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Ісак, Лисичанський сільський голова Ярослав Пальок.

За посильну допомогу в організації та проведенні фестивалю відбулося нагородження подяками відділу культури і туризму райдержадміністрації  окремих учасників фестивалю.

Протягом двох днів в осередку вшанування ковальського мистецтва гості могли побачити роботу ковалів, придбати сувеніри, послухати народну музику, скуштувати смачних страв, переглянути концертну програму від фольклорних колективів, а також від заслуженого артиста України Івана Пилипця.

Історична подія також прикрасила захід. У рамках фестивалю між Іршавською і Дрогобицькою районними радами було підписано угоду про співпрацю культурно-мистецьких заходів та закладів культури.