До відома жителів району!

Іршавською районною філією ДУ «ЗОЛЦ МОЗУ» на виконання Рішення комісії ТЕБ та НС при РДА від 22.05.2019р №3 та від 30.05.2019р №4 проведена відповідна робота по ліквідації наслідків паводку в підтоплених населених пунктах. Зокрема медпрацівниками Іршавської районної філії ДУ «ЗОЛЦ МОЗУ» 29.05.2019 року проведено знезараження води ( гіперхлорація ) 7 підтоплених індивідуальних шахтних колодязів   в с. Вільхівка та с. Н. Болотне, для чого використано 872 таблеток деззасобу «Жавілар ефект» вартістю 1200грн. та витрачено 45 літрів бензину.

Медпрацівниками філії 31. 05.2019р. проведено повторне знезараження води після відкачування в 7 підтоплених шахтних колодязях з послідуючим забором води для фізико-хімічного та мікробіологічного дослідження. Після дотримання експозиції 6-8 годин проведено забір води з 7 прохлорованих шахтних колодязів для лабораторного дослідження рівня залишкового хлору та на мікробіологічні показники . Як показали лабораторні дослідження у всіх досліджених пробах рівень залишкового хлору складав 0,3-0,4мг/л., що свідчить про ефективне знезараження. Лабораторно досліджена вода на мікробіологічні показники відповідає санітарним вимогам.

Виходячи з наведеного та враховуючи результати лабораторних досліджень, слід відмітити , що вода в шахтних колодязях знезаражена. Однак не виключено просочування забруднених ґрунтових вод, що може привести   до забруднення питної води в водозаборах. В зв'язку з чим Іршавська районна філія ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» не рекомендує на даний час використовувати воду з підтоплених водозаборів для господарсько - питних потреб, а продовжувати відкачку та знезараження з послідуючим повторним лабораторним дослідженням води.

Голову сільської ради с. Вільхівка та громадян ознайомлено з вказаними рекомендаціями (Лист №166 від 04.06.2019р.).