Пройшов І - ий районний фестиваль "Красується писанка Іршавщини"

24 квітня у с.Білки пройшов перший районний фестиваль "Красується писанка Іршавщини". Мета – популяризація писанки як національного символу Великоднього християнського дійства та унікального мистецького витвору в українському фольклорі, а також представлення технік, творчих стилів і новітніх методик у їх виготовленні.

Більше сотні дітей: вихованців Іршавського районного центру позашкільної освіти, районного будинку культури, загальноосвітніх шкіл, шкіл мистецтв та дошкільних навчальних закладів району прийняли участь у фестивалі, де представили свої великодні атрибути та поділилися майстерністю створення писанки.

Керівники району щиро привітали учасників і гостей фестивалю із прийдешніми Великодніми святами. Побажали творчого натхнення, подальшого розвитку писанкарства в районі, збереження духовних і культурних традицій та удосконалення майстерності, благополуччя та злагоди в родинах, миру на українській землі.

Кожен охочий мав можливість спостерігати за процесом створення писанок і самому спробувати свої сили під час майстер-класів.

Журі оцінювало роботи учасників у трьох номінаціях: оригінальність у розкритті тематичної композиції, техніку виконання та креативність у виконанні великодніх писанок.

Оцінюючи тематичні композиції, журі відзначило, що більшість робіт визначаються високим художнім рівнем, естетичним оформленням, якістю оформлення та творчим задумом.

На завершення заходу за участь у районному фестивалі «Красується писанка Іршавщини» окремих майстрів писанкарства нагородили подяками районної ради, а учасників фестивалю грамотами відділу освіти Іршавської РДА. Також, у рамках фестивалю, окремі учасники отримали отримали грошові нагороди від депутата Верховної Ради Валерія Лунченка, які вручив радник голови районної ради Юрій Фельцан.