Відбувся ІІ (районний) етап національно-патріотичної гри «Патріот»

Історичні події, що відбувалися і відбуваються в Україні на протязі останніх років – Революція Гідності, боротьба за територіальну цілісність, незалежність України, за право жити, навчатись, працювати у демократичній, правовій державі – підняли на поверхню глобальні проблеми суспільства. Частина таких проблем так чи інакше повʼязана з недостатнім рівнем національної свідомості різних поколінь українців, з викривленим трактуванням окремих історичних фактів нашої держави. Виходячи з вищезазначеного, патріотизм на даний час є особливо гострою потребою. Критеріями патріотизму є любов, вірність і служіння Батьківщині, турбота про забезпечення цілісності і суверенітету України, піклування про її постійний розвиток на шляху демократичного національного відродження, сприяння гармонізації державних, суспільних та особистісних інтересів у повсякденному житті. У випадку загрози патріотизм проявляється у готовності служити Україні, встати на її захист.

У 2017 році за ініціативи голови районної ради Віктора Симканинця, депутатів районної ради та начальника відділу освіти Іршавської райдержадміністрації Є. М. Яцканич розроблена Програма районного національно-патріотичного заходу серед дітей та юнацтва «Патріот».

Даний захід проводиться під егідою Іршавської районної ради спільно з відділом освіти райдержадміністрації, відділом охорони здоров’я.

21 березня цього року проведено у шести школах району кущові змагання національно-патріотичної гри «Патріот», участь у якій взяли практично всі школи району, які боролись за вихід у фінал.

16 квітня 2019 року відбувся ІІ (районний) етап національно-патріотичного заходу. Участь у ньому прийняли шість команд – переможців І (зонального) етапу: Великораковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів «Оріяна», Ільницька ЗОШ І-ІІІ ступенів «Маки», Сілецька ЗОШ І–ІІІ ступенів «Сонячне Закарпаття», Кушницька ЗОШ І-ІІІ ступенів «Вільний птах», Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів «Козачата», Ільницька ЗОШ І-ІІ ступенів «Нескорені».

Дійство пройшло в районному Будинку культури. Виступ команд оцінювало журі, головою якого був голова районної ради Симканинець Віктор Андрійович.

Команди змагалися у таких номінаціях: презентація команди, комбінована естафета, вокальний конкурс, творчий конкурс, вікторина на історичну тематику, домашнє завдання «Майбутнє України - наше майбутнє».

Варто відмітити, що всі команди представлені на найвищому рівні. У кожне завдання учні та їх наставники вклали масу зусиль, старань, переживань, а ще - частинку свого серця. Всі конкурси проходили з мінімальним відривом між командами. Команди «Оріяна», «Маки» та«Сонячне Закарпаття» підійшли до фінального конкурсу з майже однаковими балами. Все вирішилося у вікторині на історичну тематику та на спортивному етапі. Отож, підсумки конкурсу виглядають так:

І місце - Великораковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів «Оріяна»;

ІІ місце - Ільницька ЗОШ І-ІІІ ступенів «Маки»;

ІІІ місце - Ільницька ЗОШ І-ІІ ступенів «Нескорені».

Переможці гри «Патріот» нагороджені цінними подарунками ( І місце – колонка Т2; ІІ місце – телевізор; ІІІ місце – багатофункціональний принтер), які закуплені за кошти, виділені з місцевого бюджету депутатами районної ради. Кожен учасник отримав на пам’ять сувенірну кружку із написом «Патріот-2019». Також всі команди отримали грошові нагороди (по 1тис. грн.) від депутата Верховної Ради Валерія Лунченка, які вручив радник голови районної ради Юрій Фельцан.

Глядачі, учасники та члени журі здобули для себе купу позитивних емоцій, гарний настрій . Даний захід став справжнім святом національно-патріотичного духу шкільної молоді Іршавщини.