Відбулося відкриття нової експозиції, присвяченої Василю Попику

Карпатська Україна 1938–1939 р. – доленосна подія в житті всього українського народу. Невеликому Закарпатському краю судилось відіграти вагому роль в історії українського державотворення. Навіть короткотривале існування цієї держави стало символом національних прагнень всього українського народу. Адже певні події, а також вчинки окремих людей можуть переважити навіть наступ багаточисельної армії і вдихнути нове життя в національну ідею. Таким видається постання Карпатської України, яка заявила на весь світ про наміри українців жити у самостійній соборній державі.

12 березня в Іршавському історико-краєзнавчому музеї відбулося відкриття нової експозиції присвяченої Василю Попику – «Прикордонник Василь Попик – захисник Карпатської України», яку представив директор Іршавського районного музею Андрій Світлинець. Власне сама експозиція відбулася з нагоди 80-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України.

Андрій Андрійович коротко розповів про життя захисника Карпатської України.

З наявних світлин і представлених оригінальних документів постає невідома широкому загалу дослідників постать звичайного сільського хлопця із села Суха, що на Іршавщині, Василя Попика. Непередбачувана доля щедро насипала йому «сюрпризів» на життєвій стежині. З 15 літ уже працював і одночасно вчився, служив у чехословацькому війську. Ставши прикордонником брав активну участь у боях, захищаючи кордони Карпатської України від угорських терористів. Арешти, допити і знову повернення до прикордонної служби. Уже за радянських часів був пограбований лісовими бандитами, а невдовзі заарештовується органами безпеки і засуджується як куркуль та відбуває заслання в Іркутських таборах. Таємний лист на волю зумів вирвати його з лап НКВД і Василь у 1952 році повертається додому. Так і залишився у спогадах старожилів добросовісним, чесним членом громади з незаперечним авторитетом та непідробною пошаною.
На святі були присутні голова районної ради Віктор Симканинець, радник голови районної ради Михайло Менчук, міський голова Степан Бобик, запрошені, гості.

Віктор Андрійович наголосив на важливості вивчення і дослідження дрібних епізодів нашої історії, бо саме вони складають цілісну і правдиву історію України.

Загалом всі присутні відзначили, що дізналися багато невідомого, а саме свято пройшло надзвичайно цікаво.