Відбулося засідання Ради регіонального розвитку Іршавського району

В сесійній залі районної ради відбулося розширене засідання Ради регіонального розвитку Іршавського району, на якому голова райдержадміністрації Олександр Горін, озвучив ключові позиції перспективного плану розвитку Іршавського району на 2019-2021 роки. Прийняли участь у Раді регіонального розвитку голова районної ради Віктор Симканинець, сільські голови, представники ОТГ, а також керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та керівники окремих підприємств, установ та організацій району.

Першочерговим питанням і надалі в районі залишатимуться дороги.

Фінансування виконання робіт за рахунок коштів дорожнього фонду по проведенню капітального та поточного середнього ремонту доріг місцевого значення передбачено протягом трьох років. Тому, роботи з ремонту дорожнього покриття розпочаті цього року і проведені в межах фінансування на 2018 рік будуть продовжені, починаючи з 2019 року, як тільки надійдуть кошти з дорожнього фонду.

Наступним пріоритетним питанням, якому приділятиметься значна увага у наступні роки є реалізація реформування галузі охорони здоров’я. З наступного року в Іршавському районі почнеться будівництво  амбулаторій в сільській місцевості, які значно покращать якість надання первинної медичної допомоги.

На даний час район вже отримав субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Крім того, на стадії завершення знаходиться відкриття відділення гемодіалізу на базі  комунального закладу “Іршавська районна лікарня”.

У 2019 – 2021 роках у освітній галузі планується:

- відкриття комунального закладу «Мідяницька гімназія» на базі Мідяницької ЗОШ І-ІІ ст.;

-  відкриття навчально-виховного комплексу в с. Мідяниця;

-  здійснення добудови Довжанської ЗОШ І-ІІ ст.;

-  проведення реконструкції та введення в експлуатацію ЗОШ І-ІІ ст.. в с. Ільниця (присілок Новоселиця);

- проведення поточного та капітального ремонту закладів освіти району.

Слідуючим питанням, якому приділятиметься значна увага -це захист від природних катаклізмів та покращення екологічної ситуації в районі, оскільки, Іршавщина майже щороку страждає від паводків, градобоїв та інших стихійних лих.

Протягом наступних років планується будівництво сортувальної лінії та місця утилізації твердих побутових відходів (будівництво сміттєпереробного об’єкта та полігону ТПВ в с. Дубрівка). Також планується здійснити рекультивацію земельної ділянки стихійного сміттєзвалища на території села Довге та будівництво каналізаційних мереж в с.Ільниця.

Планується, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету та співфінансування з місцевих бюджетів, будівництво спортмайданчиків у наступних населених пунктах: с.Імстичево, с. Кушниця, с. Луково, с. Дубрівка, с. Гребля.

Пріоритетними завданнями в розвитку культури на 2019-2021 роки  є збереження і розвиток історико-культурної спадщини, проведення ремонтів закладів культури району (капітальний ремонт районного будинку культури та капітальний ремонт будинку культури «Шахтар» Ільницької сільської ради), проведення ряду організаційно-масових заходів, виставок, фестивалів, тощо.

Щодо транскордонного співробітництва, у наступні роки район візьме участь у ряді заходів, а саме: у проведенні Днів Добросусідства на кордоні з  країнами ближнього зарубіжжя, в Міжнародній туристичній виставці-ярмарку «Тур′євроцентр Закарпаття», щорічному інвестиційному форумі «Закарпаття – бізнес в центрі Європи» та інших туристичних  виставкових заходах.

Обговоривши питання формування перспективного плану розвитку Іршавського району районна рада регіонального розвитку вирішила:

1. Інформацію про формування Перспективного плану розвитку Іршавського району на 2019-2021 роки прийняти до відома.

2. Управлінню економічного розвитку, торгівлі та агропромислового розвитку райдержадміністрації рекомендувати:

- під час підготовки пропозицій щодо фінансування інвестиційних проектів регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету керуватися переліком найважливіших проектів, що можуть бути  реалізовані на території району;

- забезпечити координацію дій структурних підрозділів райдержадміністрації у межах компетенції щодо реалізації інвестиційних проектів регіонального розвитку, що можуть бути реалізовані за кошти державного, обласного та місцевих бюджетів.

3. Провести до 10 лютого 2019 року в усіх територіальних громадах району загальні збори громадян (трудових колективів) на яких розглянути питання формування перспективного плану розвитку району 2019-2021 роки.