Парламент підтримав введення воєнного стану в деяких областях України

Верховна Рада затвердила запровадження воєнного стану в низці областей України на 30 діб, починаючи від 28 листопада. "За" висловилися 276 народних депутатів.

Відповідно до указу Президента України, воєнний стан оголошується з 9-ї години 28 листопада. Він триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня поточного року. Воєнний стан запроваджується не по всій території України, а лише в 10 областях, які розташовані вздовж кордону з Росією, із невизнаною Придніпровською республікою та на узбережжі Чорного й Азовського морів. Тобто – в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській і Вінницькій областях.

Після голосування за введення воєнного стану, Верховна Рада проголосувала за проведення виборів Президента 31 березня 2019 року, тобто після закінчення дії воєнного стану в 10 областях.

Воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, а також він не передбачає оголошення війни.
Введення воєнного стану означає: заборону змінювати Конституцію, проводити вибори, мітинги та акції протесту. Дозволятиметься обмежувати вільне пересування, забирати для потреб оборони приміщення чи транспорт та залучити людей для потрібної роботи. Серед можливих обмежень: комендантська година, перевірка документів, обмеження в'їзду та виїзду за кордон, контроль ЗМІ та засобів зв'язку. Призовникам та військовозобов'язаним можуть заборонити переїжджати без дозволу військкоматів.