На Іршавщині вшанували пам'ять жертв голодоморів

24 листопада Україна схиляє голову перед пам’яттю мільйонів людей, що стали жертвами голодоморів.  У цей день ми відзначаємо 85-ту річницю Голодомору в Україні, молитовно поминаємо усіх невинно знищених українців. Біля храму Святителя Василія Великого у м. Іршава відбувся мітинг-реквієм, під час якого згадали цю жахливу сторінку нашої історії та жорстокі злочини по відношенню до українського народу.

Учні Ільницької та Білківської ЗОШ прочитали  вірші та спогади про ті нелегкі часи для нашого суспільсьтва.

Голова районної ради Віктор Симканинець у виступі зауважив, що історію ми не в змозі змінити, але ця трагедія має згуртувати нас і нагадувати нам про те, що ми справжні патріоти, вільний та незалежний народ. Висловив надію, нехай подібне лихо ніколи не повториться, а на нашій землі завжди панує мир, злагода, достаток і процвітання.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять тих, хто постраждав під час репресій радянських часів, після чого священик відслужив поминальну панахиду за невинно померлими.

Також у цей день у рамках Всеукраїнської акції "Запали свічку" учасники заходу запалили лампадки та піднесли їх до підніжжя Пам'ятного знаку жертвам  Голодомору.

Нам складно загадати всіх поіменно, бо гинули цілі родини, вимирали села. Проте ми не маємо права забувати про Голодомор, а наш обов’язок перед пам’яттю мільйонів загиблих земляків – зберегти єдину Україну.