Зініційовано президію районної ради щодо підвищення тарифів на газ

30 жовтня головою Іршавської районної ради Симканинцем В.А. зiнiцiйовано засiдання президiї районної ради за участi профспiлкових органiзацiй району, на якiй розглядалось питання щодо пiдвищення тарифiв на газ.

На засiданнi було обговорено ситуацію, яка склалася на ринку постачання газу та його ціноутворення та Постанову Кабiнету Мiнiстрiв України №867 вiд 19 жовтня 2018 року "Про затвердження Положення про покладення спецiальних обов'язкiв на суб'єктiв ринку природного газу для забезпечення загальносуспiльних iнтересiв у процесi функцiонування ринку природного газу. Всі присутні на президії політичні фракції представлені у районній раді не підтримали необгрутоване підняття тарифу на газ та висловити свою думку у зверненні до Президента України та Кабінету Міністрів України.

Президiєю районної ради вирiшено звернутися до Президента України та Кабінету Міністрів України з вимогою:

- зупинити дiю даної Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України №867 вiд 19 жовтня 2018 року "Про затвердження Положення про покладення спецiальних обов'язкiв на суб'єктiв ринку природного газу для забезпечення загальносуспiльних iнтересiв у процесi функцiонування ринку природного газу";

- збiльшити фiнансування державних програм в сферi пiдвищення енергоефективностi, зокрема програми утеплення будинкiв, як багатоквартирних будинкiв, так i будинкiв котеджного типу в мiстах, селах та селищах;

- забезпечити реальну монетизацiю субсидiй, тобто перерахування коштiв безпосередньо субсидiанту, а не постачальнику послуг;

- створити державний фонд для пiдтримки першочергових iнвестицiй в проекти модернізації систем теплопостачання для широкомасштабного встановлення iндивiдуальних теплових пунктiв та можливостi суттэвого зменшення втрат тепла i води в мережах, рацiонального споживання тепла та пiдвищення якостi послуг за рахунок регулювання споживання тепла в багатоквартирних будинках.