В селі Приборжавське відбувся творчий вечір присвячений 105-річчю з дня народження Василя Свиди

З благосовення митрополита Феодора у недільній школі с.Прибожавське відбувся творчий вечір присвячений 105 - річчю з дня народження Василя Івановича Свиди – визначного представника закарпатської художньої школи живопису, утверджувача її скульптурної традиції, народного художника України, першого в Закарпатті лауреата Державної премії ім. Тараса Шевченка, який довгий час очолював обласну організацію Спілки художників, 30 років віддав викладанню в Ужгородському училищі прикладного мистецтва. В урочистому заході прийняли участь радник голови районної ради Михайло Менчук, Приборжавський сільський голова Віктор Шпортень та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Ісак.

Твори скульптора мають виховне значення для молоді розкриваючи незрівняну красу рідної землі та значення праці, вони вчать шанувати народну культуру. Особлива значущість спадщини Василя Свиди полягає в тому, що і його роботи мають дорогоцінну здатність викликати любов та повагу до людини, праці з її турботами і радощами, любов до рідної землі та свого народу.