Проведено нараду із сільськими головами району

24 липня відбулася робоча нарада із сільськими головами району. У роботі наради прийняли участь голова районної ради Віктор Симканинець, голова районної державної адміністрації Олександр Горін, заступник голови районної ради Володимир Половка, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Семак, заступник голови райдержадміністрації Іван Мошкола.

На порядку денному присутні розглянули ряд актуальних питань, зокрема:

- поводження з твердими побутовими відходами та їх централізоване вивезення;

- про стан доріг у районі;

- впровадження медичної реформи у дію.

Найактуальнішим на сьогодні є питання проблеми вивезення твердих побутових відходів з населених пунктів району. На засіданні були присутні керівники підприємств, які займаються цим питанням, а саме: директор ЕКО-ІР – Іван Ломага, приватний підприємець – Олександр Дешко та начальник КП «Тепло-Місто» - Ольга Чедрик. У ході обговорення даної проблеми спільно з керівниками району було прийнято рішення: активізувати роз’яснювальну роботу з мешканцями населених пунктів щодо необхідності укладення договорів на вивезення твердих побутових відходів та погашення заборгованості за існуючими договорами.

Далі голова районної державної адміністрації Олександр Горін проінформував учасників наради про стан проведення робіт з капітального та середнього поточного ремонту доріг, що знаходяться на балансі райдержадміністрації та обласних доріг, а також про стан їх фінансування.

Щодо впровадження медичної реформи у дію присутнім надали інформацію начальник відділу охорони здоров’я Сергій Караслай та головний лікар комунального закладу первинної медико-санітарної допомоги Оксана Булеза. Медичні працівники повідомили, що з липня розпочався черговий етап медичної реформи. На початку року Міністерство охорони здоров’я України поставило перед закладами первинної медичної допомоги завдання автономізуватись – тобто з бюджетних установ перетворитись на комунальні некомерційні підприємства, щоб укласти договір із Національною службою здоров’я. Цей орган виконавчої влади відповідає за фінансове забезпечення державного медичного обслуговування. Для того, щоб район, місто чи об’єднана територіальна громада могли перейти на співпрацю з НСЗУ, треба, щоб усі медичні заклади, які отримують фінансування з місцевого бюджету, автономізувалися та підписали договір зі службою.