Засідання постійних комісій районної ради з питань бюджету та розвитку освіти

15 червня відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради – з питань плану соціально-економічного розвитку, бюджету, інвестицій та регуляторної політики, а також розвитку освіти, науки, молодіжної політики та національних меншин, духовності і спорту. Участь в роботі комісій взяли керівництво районної ради та райдержадміністрації, працівники структурних підрозділів, доповідачі з порядку денного, головні розпорядники коштів.

На порядку денному депутати розглянули листи та звернення щодо виділення коштів з районного бюджету, питання про передачу будівель шкіл району, внесли зміни до рішення районної ради «Про районний бюджет на 2018 рік», погодили затвердження звіту про виконання районного бюджету за січень-березень 2018 року, а також проектної документації.

Крім того, члени комісії обговорили питання «Про затвердження Положення про плату за навчання у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах Іршавського району». Рекомендували оприлюднити даний проект рішення у районній газеті «Нове життя» та на офіційному веб-сайті районної ради як регуляторний акт для обговорення.

Найбільше жвавих дискусій викликало питання про подальше функціонування Ільницької ЗОШ-інтернату I-III ст. та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів у районі.

Згідно освітньої реформи до 2020 року необхідно ліквідувати заклади такого типу як інтернати. З метою збереження робочих місць і належних умов праці педагогічного колективу закладу та врахування інтересів дітей, які там навчаються, як альтернативний варіант вирішення проблеми, депутати висловили пропозиції щодо реорганізації Ільницької ЗОШ-інтернату I-III ст. шляхом приєднання до Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею.

Не менш гострим стало питання спеціалізованих навчальних закладів у районі – МНВК. Через брак фінансування з районного бюджету на утримання даних закладів, подальше їх існування виникло під загрозою. До спільного засідання постійних комісій районної ради депутати рекомендували відділу освіти райдержадміністрації розробити пропозиції, які будуть найбільш прийнятні для обох сторін.