Михайло Ціцак: «Кожна людина має прислухатися до свого внутрішнього чуття і до своєї совісті»

7 червня відсвяткував свій чудовий життєвий ювілей - 70-річчя від дня народження Михайло Ціцак. Це талановитий журналіст і письменник. Писав легко, невимушено, завжди умів знайти цікаву тему.

М. Ціцак завжди відзначався волелюбністю, писав нариси і брав інтерв’ю у простих людей. Його героями були письменники, музиканти, вчителі, медики, інженери, лісоруби, доярки, трактористи. До того ж, Михайла Івановича охоче друкували обласні видання-газети «Молодь Закарпаття» і «Закарпатська правда».

Ще навчаючись в Ужгородському національному університеті, він завів дружбу із такими відомими особистостями краю, як Василь Густі, Василь Ігнат, Степан Пойда, Борис Кушнір. Щирими друзями Михайла Івановича були також письменники Василь Кохан, Петро Скунць, Василь Вовчок, з якими часто доводилося їхати в поле до людей. Виступали перед ними із своїми новими творами, дарували книжки.

Працював на посаді редактора районного радіомовлення. Тоді радіо було в кожній хаті, – згадує тепер Михайло Іванович. – Я запрошував до мікрофону людей найрізноманітніших професій. У ті часи «Галя» була улюбленою для наших слухачів, бо ми не лише передавали матеріали, а й «крутили» пісні.

Будучи редактором районної газети, він умів захищати підлеглих. На запитання, як йому вдалося зберегти людську гідність і не заплямувати честь журналіста за часів комуністичного режиму, Михайло Ціцак відповів: «Кожна людина має прислухатися до свого внутрішнього чуття, до своєї совісті й не переступати межу, незалежно від влади й політики».

Попри роботу (М. І. Ціцак очолював редакцію газети «Нове життя» із 1992 по 2006 роки), він дбав і про сім’ю. Разом із дружиною Ганною Юліївною виростили і виховали трьох дітей – дочку Наталку, синів Михайла та Мирона.

Пішовши на заслужений відпочинок, повернувся в рідне село Імстичово. Тепер очолює ветеранську організацію села. Не цурається і фізичної праці – оре, сіє, косить, тримає на обійсті велику рогату худобу. Досі знаходить час для написання статтей в районну газету.

Щиро вітаємо ювіляра та бажаємо йому довгих літ життя, наснаги, невичерпної енергії та Божої благодаті!