У районі проведено перший відкритий фестиваль мистецтв імені Адальберта Ерделі

2-3 червня, на малій батьківщині всесвітньо відомого художника, одного із основоположників Закарпатської школи живопису Адальберта Михайловича Ерделі проведено перший відкритий фестиваль мистецтв. У рамках фестивалю відбулося урочисте відкриття пам’ятника знаному митцеві на подвір’ї Климовицької ЗОШ I-II ст.

На заході були присутні голова районної ради Віктор Симканинець, депутати районної ради Володимир Горзов, Петро Станко та Наталія Хряпина, голова райдержадміністрації Олександр Горін, начальник відділу культури та туризму РДА Олена Ісак, керівник апарату Закарпатської ОДА Руслана Натуркач, духовенство, почесні академіки, народні та заслужені митці й діячі культури краю, журналісти, представники громадських організацій, запрошені, гості.

Голова районної ради зауважив, наскільки важливо пам’ятати та вшановувати своїх земляків, які прославили рідний край. Висловив щиру вдячність всім, хто доклав зусиль до організації фестивалю та втілення задуму в реальність про встановлення пам’ятника. Підкреслив, що цей монумент є чудовим почином для району та свідченням того, що Іршавщина багата талановитими людьми.

Багато теплих слів на адресу Адальберта Ерделі лунало також від академіка Академії мистецтв України Володимира Микити, скульптора Андріана Балога, архітектора проекту Бориса Кузьми, голови обласної профспілкової організації працівників культури Наталії Товтин, професора УжНУ Василя Гарагонича. Із віршами про художника Ерделі виступила поетеса Оксана Горіна.

Приємною несподіванкою для присутніх став портрет митця, виконаний його учнем, народним художником України, неодноразовим лауреатом обласної мистецької премії імені Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая – Володимиром Микитою та подарований школі й громаді села.

Настоятель Свято-Духівської православної церкви с. Климовиця отець Степан провів обряд освячення та відслужив молебень.

Варто зауважити, виконавцем будівельно-монтажних робіт стало ТОВ «Фортуна» (директор – депутат районної ради Володимир Горзов).

Після відкриття пам’ятника, фестиваль продовжився на місцевому стадіоні, де відбулося представлення робіт мистецького вернісажу, музично-розважальна програма за участі солістів і колективів художньої самодіяльності району, області та гостей з міста Южне (Одеська область), вогняне шоу.