Як обрати сімейного лікаря

У зв’язку з поширенням у засобах масової інформації повідомлень, що з 1 квітня починається підписання декларацій із сімейними лікарями, хочемо для жителів нашого району надати наступні пояснення.

Через відсутність у медичних закладах первинної ланки комп’ютерної техніки, даний процес відтерміновується, про що буде додатково повідомлено. Але все одно проводимо деякі роз’яснення вибору сімейного лікаря.

Для кожного жителя нашого району розпочинається вибір свого сімейного лікаря. Після того як ви знайдете бажаного сімейного лікаря, потрібно буде підписати з ним декларацію. Це швидкий та простий процес, головне - мати всі документи й уважно слідувати інструкціям.

Ось невеличка шпаргалка, яка допоможе краще підготуватися:
    1. Після повідомлення про можливість підписання декларації, зверніться в амбулаторію загальної практики та сімейної медицини (АЗП-СМ), де працює обраний вами сімейний лікар. При собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію із сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.
   2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров‘я». Це зробить уповноважена особа АЗП-СМ.
   Декларації укладаються виключно в електронній формі  не буде жодних бланків, форм або печаток. Щоб пересвідчитись, що декларацію підписує реальна людина й унеможливити спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який надходить на номер вашого мобільного телефону. СМС з кодом ви отримаєте після того як уповноважена особа введе ваші дані в систему «Електронне здоров‘я».
    3. Уповноважена особа медзакладу роздрукує із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки. Уважно перевірте усі свої дані.
   4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздрукує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації. Обидва примірники декларації мають бути ідентичними й без помилок.
     5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації. Один залишається у вас, інший – у АЗП-СМ.
   6. Уповноважена особа АЗП-СМ накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я»

Головний лікар КЗ «ІЦПМСД»                                                    О.І.Булеза