У Іршаві відкрито мандрівну евакуйовану виставку стародавнього одягу слобожанської землі

8 грудня у районному будинку дитячої творчості відкрито мандрівну виставку «Евакуйована колекція» традиційного народного одягу Луганщини середини XIX – початку XX ст. Під час виставки проведено круглий стіл на тему «Вишивка. Мудрість віків».

Одяг слобожанської землі був викуплений та вивезений із зони бойових дій бійцем «Айдару» Миколою Павлюченком, який і розповів присутнім про відродження українських традицій та ментальну особливість завдяки вишивці. Зазначив, що одяг є символом єднання українського народу та свідченням величності й незламності нації.

На заході були присутні керівництво районної ради та райдержадміністрації, учасники АТО, запрошені. Варто зауважити, що посильну допомогу для відкриття виставки надали радник голови районної ради Михайло Менчук та окремі депутати районної ради.

Привітав учасників круглого столу та гостей виставки голова районної ради Віктор Симканинець, який наголосив на унікальності представлених експонатів і подякував Миколі Павлюченко за збереження колекції і відтворення у такий спосіб українського колориту.  Побажав присутнім наснаги, мирного неба, терпіння та благополуччя.

Директор історико-краєзнавчого музею Андрій Світлинець також презентував одяг верховинських сіл Боржавської долини та сучасну вишивку, роботи учасників Всеукраїнських виставок народного мистецтва, членів народного об`єднання художників та майстрів народної творчості «Колорит Боржави» Іршавського РБК Іляни Войнарович та Ольги Копинець, виконані у традиційному народному стилі.

Виставка триватиме протягом місяця, тому всі охочі зможуть відвідати її в будинку дитячої творчості.