Обговорено перспективу функціонування закладів позашкільної освіти

Цього тижня у голови районної ради відбулася нарада з директорами установ позашкільної освіти (Іршавської райСЮТур – Іваном Терпаєм, Іршавської станції юних техніків – Василем Бойко, Іршавського РБДТ – Йоланою Мельник). Участь взяли перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Павлишин, начальник відділу освіти РДА Єлизавета Яцканич, депутат районної ради Ольга Чедрик.

Станом на сьогодні, нараховується більше 5 тисяч дітей, які навчаються у секціях, гуртках, студіях, що розміщені на території району. Дана галузь наразі фінансується за рахунок місцевого бюджету. Формування бюджету на 2018 рік вимагає виваженого підходу щодо здійснення витрат і спрямування вихідної частини.

Тому різко постало питання фінансування позашкілля, яке не є обов’язковою освітою, а відтак потребує залучення інших джерел фінансування окрім бюджетних коштів, нового підходу щодо подальшого їх функціонування та співпраці з Іршавською ОТГ.

Відділ освіти РДА та керівників даних установ, за підсумками наради, зобов’язано надати пропозиції стосовно перспективи існування закладів позашкільної освіти.  Термін – до 10 грудня.