У районі проведено змагання з туристичного побуту

Днями на базі Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено «Районні змагання з туристичного побуту». Змагалися майже 150 учасників із різних куточків Іршавщини.

На урочистому відкритті з вітальними словами до всіх присутніх звернулися директор Іршавської райСЮТур  Іван Терпай  та директор Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст. Марія Гринюк. З програмою змагань та порядком їх проведення ознайомила всіх методист спортивного профілю Ольга Боднар.

Вихованці гуртка  «Історичне краєзнавство» Іршавського РБДТ, що діє при Приборжавській ЗОШ І-ІІІ ст.. (керівник гуртка- Світлинець А.А.), підготували і провели віртуальну подорож своїм селом. Діти розповіли  коротку історію  та легенди заснування села, розвиток його в різні часи, видатних людей, згадали й  про події військового та післявоєнного періодів. Юні краєзнавці запросили всіх бажаючих відвідати  сільський етнографічний музей , який знаходиться в приміщенні фари.

Побували також у кабінеті краєзнавства в школі.Окрім стародавніх речей побутового вжитку побачили експозицію, присвячену пам’яті Мирослава Мисли – випускника цієї школи, який загинув в АТО.

Для участі в змаганнях з туристичного багатоборства було сформовано 26 команд молодшої вікової групи (в команді по 4 учасники) та 10 команд старшої вікової групи. Завдання, які діти мали виконати, полягали в установленні намету, укладенні рюкзака, розпалюванні багаття.

Серед учасників молодшої вікової групи найспритнішою виявилася команда гуртка «Пішохідний туризм», що діє при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст..у складі: Злата Борсак, Михайло Кузан, Євген Мотиль та Валентин Ковач (керівник гуртка: Боднар О.Д.). Друге місце посіла команда гуртка «Літературне краєзнавство» при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст. у складі: Ніка Маргіта, Олександра Лендєл, Юліанна Чонка та Василь Глеба (керівник гуртка: Шкіря Я.М.). На третьому місці - команда «Історичне краєзнавство» також з Чорного Потоку у складі: Владислав Білунка, Михайло Лендєл, Рената Бровді та Катерина Котубей (керівник гуртка: Шкіря Е.В.).

Серед учасників старшої вікової групи «золото»  здобула команда гуртка «Пішохідний туризм», що діє при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст.., до складу якої ввійшли: Максим Капітан, Олександра Лутак, Юліанна Лендєл та Вадим Шкіря (керівник гуртка: Шкіря Е.В.).  «Срібло» завоювала команда гуртка «Пішохідний туризм» із села Довге у складі: Олег Боднар, Мирон Куля, Олександра Панько та Олександра Ісак (керівник гуртка: Боднар О.Д.). «Бронзу» отримала команда господарів у складі: Андрій Світлинець, Микола Маланка, Михайло Маланка та Марія Гринюк (керівник гуртка: Черепко Н.М.).

Призери були нагороджені грамотами Іршавської райСЮТур. Діти здобули практичні навички з туризму та багато незабутніх вражень.

За інформацією методиста Іршавської райСЮТур Лесі Осійської