Гуртківці райСЮТур провели другий етап експедиції "Іршавські мандри - 2017"

Днями завершилася друга частина похідної оздоровчої наметової еколого-краєзнавчої експедиції «Іршавські мандри – 2017». Уже стало доброю традицією проводити цей етап на околиці села Ільниця – в урочищі «Кам’янка».  Цьогоріч у даній експедиції добре відпочили, оздоровилися і ознайомилися з природою рідного краю 59 вихованців гуртків Іршавської райСЮТур. За їх дозвілля і безпеку відповідали 12 керівників гуртків на чолі з директором – Іваном Терпаєм.

На урочистому відкритті з вітальними словами до всіх звернулися голова районної ради Віктор Симканинець, начальник відділу освіти райдержадміністрації Єлизавета Яцканич, бухгалтери відділу освіти РДА Наталія Костак та Ірина Мартин.

Під звуки гімну, який звучав у виконанні всіх присутніх, було урочисто піднято державний прапор України.

Кожен день перебування в таборі був насичений різними подіями і заходами, серед яких найголовнішим був похід до урочища «Смерековий камінь». Саме тут юні туристи мали змогу показати свої вміння і навички долати природні перешкоди, про які чули під час занять. Найцікавішим у поході було те, що всі охочі мали змогу спробувати себе в ролі юного альпініста (вибратися по скелі «Зуб» за допомогою страхувальних засобів). Окрім фізичного розвитку, в поході була присутня й краєзнавча мета – вивчення природи рідного краю. Діти почули про те, як виник «Смерековий камінь»,  версії походження його назви; побачили й вивчили рослини та тварини, що траплялися нам на шляху, ознайомилися з НПП «Зачарований край».

У нашій експедиції ігри на свіжому повітрі, а ще й разом зі своїми наставниками, викликали у дітей неабияке задоволення і азарт. Найбільшу радість принесла дітям гра у футбол двома командами: дорослі – діти. В загальному підсумку – перемогла ДРУЖБА! Також зіграли у волейбол, баскетбол, провели різноманітні естафети. Вечірній час був насичений культурною програмою, зокрема біля вогнища заспівали пісень під гітару.

Сонячні літні дні, відсутність інтернет-ресурсів, нові знайомства, радісні зустрічі, цікаве дозвілля, чисте повітря і здорове харчування – все це створювало хороший настрій у наших юних туристів. У цій наметовій експедиції можна було побачити безтурботних, радісних і усміхнених дітей, готових гратися і відпочивати, спілкуватися і ділитися своїми секретами,  загалом – ставати дорослішими, адже все доводилося робити самостійно (одягатися, мити посуд, прибирати і т.д.).

Наступний етап нашої оздоровчої експедиції ставить собі за мету – підкорення найвищої вершини України – г. Говерли. Отож, запрошуємо всіх бажаючих юних туристів на Рахівщину!

Леся Осійська,

методист Іршавської райСЮТур