Важливі для Іршавського району питання обговорили на засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування

   Днями у с.Ужок, на Великоберезнянщині, відбулося виїзне засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса. Участь у заході також взяли заступник голови облради Петро Грицик та керівники районних рад краю. Від Іршавського району участь в роботі ради взяли голова районної ради Віктор Симканинець та міський голова Степан Бобик.

 

   На порядок денний було винесено актуальні питання – проведення ремонтів, утримання автодоріг в Закарпатській області; дотримання природоохоронного законодавства та взаємодію органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері охорони довкілля, використання природних ресурсів; взаємодія органів місцевого самоврядування і виконавчої влади щодо розвитку міжрегіонального, транскордонного співробітництва та перспектив міжнародної співпраці.

   Для нас було цікавим дізнатися про плани роботи облавтодору на території Іршавського району. З поданої інформації станом на сьогодні в план роботи наш район включено до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування в рамках експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування в Закарпатській області. Це, зокрема, відрізки дороги Іршава-Виноградів на ділянці км 9+620 км – км 13+887 та Свалява-Довге-Липча на ділянці км 36+388 км – км 41+422.

   Члени координаційної ради цікавилися реалізацією на Закарпатті експерименту  спрямування 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів для доріг  Закарпаття. Як повідомили доповідачі,  загальна сума, яку отримала область за квітень, становить 12 мільйонів 979,7 тисяч гривень, а з початку року – 32 мільйони 870,8 тисяч гривень. Усі ці гроші направлено в обласний бюджет і будуть спрямовані на ремонт автодоріг краю. Роботи почнуться, як тільки перелік доріг буде погоджений «Укравтодором», Мінінфраструктури та Бюджетним комітетом Верховної Ради України. Матеріали вже відправлені на погодження.

   З 1 січня 2018 року набирає чинності Закон щодо реформування системи управління автодорогами загального користування та вносяться зміни до Бюджетного кодексу зі створення державного дорожнього фонду. Відтак, передбачається передача повноважень з управління автодорогами загального користування місцевого значення на місцевий рівень з фінансами. Наголошувалося, що місцеві органи влади знаються потреби своїх регіонів, а, отже, першочергові напрями спрямування отриманих ресурсів визначатимуть самі.

  Активно цікавилися керівники Іршавської Свалявської, Виноградівської, Рахівської райрад вирішенням проблеми збуту твердих побутових відходів, особливо в гірських районах, та побудовою сміттєпереробних заводів. Необхідно будувати сміттєперобні потужні заводи для їх переробки та утилізації. Зазначалося, що обласна влада докладає максимум зусиль, аби якомога швидше залучити інвесторів та грантові кошти ЄС для будівництва хоча б у трьох районах сміттєпереробних заводів.

  Також члени координаційної ради жваво обговорили дотримання природоохоронного законодавства та взаємодію органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері охорони довкілля, використання природних ресурсів. 

   За результатами зустрічі учасники координаційної ради з питань місцевого самоврядування прийняли важливі рекомендації та визначили пріоритети з обговорених питань.

 

Joomla templates by a4joomla