Вітання до Міжнародного Дня музеїв

18 травня, у Міжнародний день музеїв, голова районної ради Віктор Симканинець зустрівся із директором історико-краєзнавчого музею районного будинку дитячої творчості Андрієм Світлинцем. На даний час, основний фонд музею налічує майже 900 експонатів різних часових епох. На 26 стендах подана інформація, яка у хронологічному порядку знайомить відвідувачів з історичним розвитком регіону. Станом на 1 лютого 2017 року музей відвідало більше 12 000 людей та проведено майже 900 екскурсій.

Сьогодення представлено природньою родзинкою Іршавщини – Національним природним парком «Зачарований Край», експозицією «Євромайдан. 94 дні гідності» та експозицією АТО, яка висвітлює події війни на сході країни.

Створена експозиція з історії та діяльності Боржавської вузькоколійної залізниці, виставка-експозиція гасових ламп к. ХІХ – поч. ХХ ст., стенд про найсильнішу людину ХХ століття Івана Фірцака-Кротона та відомих людей району – ветеранів війни, вчителів, вчених, письменників, артистів, чорнобильців, учасників війни в Афганістані, спортсменів. Музей бере активну участь у різних культурно-просвітницьких заходах, на його базі проведено обласні науково-практичні конференції, дві виїзні виставки (Іршава і Хуст) до річниці Карпатської України, декілька тематичних виставок присвячених подіям АТО. Добре налагоджена співпраця з науковцями Закарпатського краєзнавчого музею та музеями Іршавського району, міст Хуста, Берегова, Мукачева.

Також  проводяться уроки з історичного та літературного краєзнавства. Проведено зустрічі учнів БДТ із артистом фільму «Іван Сила» Дмитром Халаджі, сином ветерана війни Андрія Андрішки, старожилом-фронтовиком Іваном Сабадошем, поетом Василем Кузаном. Незабутньо і цікаво пройшло свято на честь 100-річчя народного майстра-різбяра Василя Свиди, де учні познайомилися із сином видатного митця і музей отримав у подарунок пам’ятний календар.

До слова, у районі успішно функціонують 2 народні музеї – історико-краєзнавчий у с. Ч.Потік та літературно-меморіальний Ю.В. Мейгеша у с. В.Раковець . Гордістю Іршавщини також є музейні кімнати «Стара хата» у с. Довге, «Обійстя» у с. Лисичево, «Берегиня» у с. В.Раковець, які були учасниками обласного конкурсу «Краща музейна кімната».

Щиро вітаємо зі святом усіх музейних працівників району. Бажаємо успіхів у трудовій діяльності, процвітання музейної справи, поповнень експозицій, розширення наукових та професійних доробок!