Відбувся День українсько-словацького Добросусідства

      13 травня у міжнародному пункті пропуску «Малий Березний-Убля», що на словацько-українському кордоні, відбувся День Добросусідства -2017.  У заході взяли участь голова Пряшівського самоврядного краю Петер Худік, голова Кошицького самоврядного краю Зденко Требуля, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, голова ОДА Геннадій Москаль. На святі був присутній і депутат Іршавської районної ради Йосип Маланка.

 

    Духовий оркестр Ужгородського державного музичного училища імені Дезидерія Задора виконав Гімни України, Словаччини, Євросоюзу. З вітальними промовами до присутніх зверталися посадовці, наголосивши на важливості цього свята та бажали  громадам наснаги й успіхів у розбудові своїх країв та держав.

   Далі відбулася урочиста церемонія підписання ряду важливих для двох держав документів – Виконавчого протоколу до Меморанду про співпрацю між Пряшівським, Кошицьким самоврядними краями та Закарпатською обласною радою, Закарпатською облдержадміністрацією з травня 2017 року по травень 2018 року.

   Угоду про співробітництво села Пчолине зі Словаччини та село Гребля з України підписано Греблянським сільським головою Володимиром Галасом та старостою села Пчоліне Пряшівського самоврядного краю Міхалем Грню. Було підписано ще один документ про співробітництво села Русковце (Словаччина) та Худльовської сільської ради (Україна).

    Після офіційної частини учасники делегацій оглянули палатки Кошіцького та Пряшівського самоврядних країв, а також районів Закарпаття, оцінили смачні страви, напої.

Joomla templates by a4joomla