У Сваляві обговорили грантові проекти для органів місцевого самоврядування

   Минулого тижня у Свалявській райраді відбулася робоча зустріч Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна». В її роботі взяли участь й голова Іршавської районної ради Віктор Симканинець та заступник директора КП «АМРІ» Михайло Мельникович. Темою зібрання стало досить актуальне питання сьогодення – проекти регіонального розвитку та транскордонного співробітництва: можливості для органів місцевого самоврядування Закарпатської області.

 

     Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс щиро привітав львівських гостей та наголосив, що тема цієї зустрічі є надзвичайно актуальною, адже органи місцевого самоврядування відіграють ключову роль у здійсненні міжрегіональної та транскордонної співпраці, без якої не мислиться регіональна і місцева  демократія в сучасній Європі, куди так прагне українське суспільство.

   Галина Литвин презентувала Програму транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020: підсумки для Закарпаття. Вона також детально розповіла про нові можливості співпраці у сфері підготовки проектів регіонального розвитку та транскордонного співробітництва, які покликані сприяти   забезпеченню інтегрованого та сталого регіонального розвитку партнерських країн та їх регіонів у новому Європейському Інструменті Сусідства в рамках  цієї унікальної Програми. Жителі чотирьох польських воєводств, чотирьох білоруських і шести українських областей мають можливість отримати вигоду з цієї співпраці. Зокрема, у питаннях збереження історичної спадщини, підвищення доступності регіонів, розвиток міцного та стійкого до кліматичних впливів транспорту, комунікаційних мереж і систем, спільних викликів у галузі захисту і безпеки, сприяння управлінню кордонами та управління безпекою, мобільністю та міграцією.

   Після низки запитань та чітких відповідей, Галина Литвин означила макрорегіональну Стратегію Європейського Союзу для Карпатського регіону: перспективи розвитку територій після 2020р.

     Про інструменти та платформи співпраці в Карпатах розповів голова Львівської облради Олександр Ганущин. Львівщина має унікальний досвід реалізації Програм мікропроектів.

   Усі зацікавлені учасники одержали вичерпну інформацію про Програму і можливості, які вона пропонує та індивідуальні консультації.

   - Такі зустрічі дають можливість окреслити бачення того, як найповніше використати увесь потенціал місцевого самоврядування, громад для вирішення економічних і соціальних питань мешканців краю, – наголосила у своїй промові господарка заходу – голова Свалявської райради, заступник Правління Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Мирослава Ливч.

   Довідково:  На сьогодні Закарпаття, як у рамках міжрегіональної асоціації «Карпатський єврорегіон», так і на двосторонній основі, має офіційно встановлені партнерські зв’язки з 14 регіонами країн Європейського Союзу, зокрема: областями Саболч-Сатмар-Берег, Боршод-Абауй-Земплен та Гевеш Угорщини, Кошицьким та Пряшівським самоврядними краями Словаччини, Підкарпатським воєводством Польщі, краєм Височіна та Пардубіцьким краєм Чеської Республіки, Марамурешським та Сату-Марським повітами Румунії, Вуковарсько-Сремською жупанією Хорватії, Автономним краєм  Воєводино Республіки Сербія, округом Оберфранкен Німеччини, Каунаським районним самоврядуванням Литовської Республіки. На черзі підписання угоди про співпрацю з ще одним краєм Чеської Республіки – Устецьким. Крім того обласною радою у травні минулого року підписано угоду про співпрацю між 10 регіональними органами самоврядування в басейні ріки Тиса.  З більшістю названих регіонів розроблені і затверджені конкретні програми співробітництва на нинішній та наступний роки. В них окремим пунктом зазначено важливість співпраці на рівні муніципалітетів, тобто міст і сіл.

    У рамках підписаних (облрадою та ОДА) між регіонами угод партнерські зв’язки встановлено також на рівні майже 100 територіальними громадами міст і районів, сіл і селищ, установ та організацій Закарпаття з відповідними громадами та установами сусідніх регіонів Румунії, Угорщини, Словаччини, Польщі, а також Чехії, Австрії, Німеччини  та інших країн. І коло партнерських громад постійно розширяється. Все це створює правову основу для участі в різних програмах реалізації спільних проектів в усіх сферах соціально-економічного розвитку транскордонного співробітництва, про що сьогодні йшла мова.

За інформацією прес-служби Закарпатської облради

 

Joomla templates by a4joomla