Керівники Іршавського району прийняли участь в українсько-румунському Дні добросусідства

22 квітня у с. Нижня Апша Тячівського району відбувся українсько-румунський День добросусідства, на який завітали й делегація з Іршавського району. Перед тим офіційно зустрілися делегації Закарпаття та румунських повітів Марамуреш та Сату Маре у пункті пропуску «Солотвино-Сігету» Мармацієй.

 

За словами організаторів, мета заходу – створення простору для розвитку співпраці між країнами, популяризації української та румунської культур.

 З вітальними словами до присутніх звернулися очільники Закарпаття, префект повіту Марамуреш Себастіан-Міхай Лупуц, префект повіту Сату-Маре Філіп Дарус, голова повітової ради Марамуреш Габріел Зетя, голова повітової ради Сату-Маре Чобо Потакі, голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук та інші.

У рамках заходу голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль разом з румунськими префектами підписали «Програму спільних дій Закарпатської ОДА, префектури повіту Марамуреш та префектури повіту Сату-Маре на 2018 рік». Також угоду про співробітництво підписали сільські голови Ваду Ізей Петру Влашин та Хижі – Іван Гайдук.

Після чого для присутніх виступали фольклорні колективи обох країн. На святі більшість районів Закарпаття представляли власні родзинки, туристичні принади та сувенірні вироби ручної роботи, пригощали своєю традиційною кухнею та радували присутніх запальними танцями й піснями у виконанні художніх колективів. 

За інформацією офіційного веб-сайту Іршавської РДА

Joomla templates by a4joomla