Конструктивний діалог щодо розвитку пріоритетних галузей краю та діяльності органів місцевого самоврядування

   Про стан та перспективи ведення лісового господарства на території Закарпаття,  розвиток туристично-рекреаційної галузі в Міжгірському районі, особливості організації та функціонування системи місцевого самоврядування  – стали предметом дискусій під час виїзного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради Михайла Рівіса, яке відбулося 26 січня у смт. Міжгір’я. 

 

   Участь у засіданні взяли голова районної ради Віктор Симканинець та інші очільники районів, міські та селищні голови, заступник голови облради Петро Грицик, депутати облради – Василь Худинець,  Андрій Шекета, Валерій Мурга.

   Михайло Рівіс одразу ж перейшов до конструктивного діалогу та озвучив ряд важливих питань щодо розвитку пріоритетних галузей краю, діяльності органів місцевого самоврядування, а також про орієнтовний план засідань Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Закарпатської обласної ради на 2017 рік.

   Очільник облради наголосив на важливості роботи постійно-діючого дорадчо-консультативного органу краю, який покликаний сприяти вирішенню невідкладних та наболілих питань самоврядних громад і територій краю.

   Про процес ведення лісового господарства на території області інформував начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат облради Валерій Мурга. Йшлося про боротьбу з незаконними рубками та лісопорушниками, вдосконалення системи лісовідновлення тощо. Валерій  Іванович також наголосив на роботі з впорядкування та заліснення площ, що наразі держлісгоспи Закарпаття прийняли від  колишніх агролісів, а це майже 90 тисяч га. Тож, роботи  ведуться щодня в рамках нових Санітарних правил. Як позитив, було названо ведення  маркування лісопродукції спеціальними електронними чіпами за новітніми технологіями та розвиток галузевої логістики шляхом будівництва лісових доріг, туристичних шляхів  і т.д.

   Про стан і перспективи розвитку туристично-рекреаційної галузі в Міжгірському районі  розповів голова Міжгірської РДА Василь Худинець, продемонструвавши присутнім рекламний відеоролик. Він зазначив, що влада району та депутати свідомі того, що гірська Міжгірщина має унікальну можливість розбудувати гідне життя для верховинців шляхом розвитку туризму і рекреації. Та повідомив, що особисто  бере участь у туристичних виставках вітчизняного та зарубіжного рівнів з тим, аби достойно презентувати Міжгірщину, де збудована туристична мекка – Колочава. І не тільки. Адже Верховина  вабить  гірськолижними трасами, сільським туризмом, дерев’яними церквами, виробами народних умільців, особливими народними звичаями та традиціями. Наголосив також на важливості проведення різних фестивалів, які покращують імідж району та дають додаткові фінансові ресурси у вигляді і туристів, і інвесторів.

   Очільник облради запевнив керівництво району у підтримці їх благих намірів розвивати Міжгірщину як туристичну родзинку краю. Повідомив, що облрада передбачила на цей рік 3 млн.грн. на демонстрацію рекламних роликів для популяризації туризму, рекреаційних можливостей Закарпаття через телебачення, навіть за кордоном. Закликав готувати пропозиції для створення рекламних роликів про принади кожного району та надавати їх в управління туризму та курортів ОДА.

   Учасники засідання обговорили питання про особливості організації та функціонування системи місцевого самоврядування. Наголошувалось,  що сьогодні  багато  дискусій  ведеться  навколо  питань про  реформування  органів  місцевого самоврядування з метою  передачі  більшості  владних  повноважень на  місця. І це закономірно. Бо не можуть  ради діяти ефективно лише за  вказівкою чи дозволом  з центру, особливо  в питаннях  бюджетних та земельних відносин, управління  комунальним  майном тощо. Тобто, вкрай  назріла децентралізація влади з посиленням  ролі  і місця  органів  місцевого самоврядування, як  це є у сусідніх з нами  європейських країнах.

   - І  політика, і діяльність обласної ради спрямовані на те, щоб Закарпаття зробити розвинутим, самодостатнім регіоном. З цим і пов’язані наші робочі поїздки за кордон, мета яких – залучити різні фонди: як ООН, так і ЄС. І не тільки в рамках програм зовнішньої допомоги. Ми плануємо вийти також на фонди Євросоюзу, що спрямовані на розбудову внутрішньої інфраструктури, – резюмував Михайло Рівіс.

   У ході дискусій голови райрад та депутати облради ділилися своїм баченням розбудови самоврядування, підтримували думку голови про  необхідність  напрацювання  внесення відповідних змін до Конституції України, ухвалення низки необхідних законів, сприяння децентралізації бюджетної системи, врегулювання питань міжбюджетних відносин, а також вивчення досвіду функціонування місцевого самоврядування у сусідніх європейських країнах.

   На завершення обгорнено орієнтовний план засідань Координаційної ради на 2017 рік, з якого інформував  керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець. Після жвавих дискусій, рекомендовано продовжити роботу Координаційної ради та проводити виїзні засідання в різних районах не менш як один раз на квартал.

 

Joomla templates by a4joomla