Обережно! Карантинні бур’яни!

За останні роки набувають поширення небезпечні, отруйні, дикорослі рослини амброзія полинолиста та Борщівника Сосновського, які належать до карантинних бур’янів та завдають великої шкоди не лише навколишньому природному середовищу, але й здоров’ю людини.

На серпень – вересень припадає період цвітіння амброзії полинолистої. Вона засмічує польові культури, сади, городи, узбіччя доріг, пасовища, пустирі та інші необроблювані землі. Навіть  здорові люди відчувають  симптоми алергії, лікування  якої зазвичай тривале й важке.  Коли цвіте амброзія, в  повітря виділяється багато  пилку, який викликає у людей задуху, ускладнення дихання, кашель, нежить, сльозливість, головний біль,  висипання на шкірі та інші  симптоми алергії, які часто є  дуже важкими. Спостерігається тенденція різкого збільшення алергічних захворювань.     

При контакті людиною Борщівник Сосновського спричиняє опіки 1-3 ступенів, які важко загоюються та викликає сильну алергію. 

На цей період припадає необхідність локалізації та ліквідації небезпечних бур’янів, косіння трав, знищення карантинних рослин, не допускати їх цвітіння, прибирання та утримання в належному стані території, у тому числі від межі відведеної земельної ділянки до проїжджої частини вулиці.

Шановні жителі, керівники підприємств, установ та організацій! Просимо Вас з великою відповідальністю поставитись до проблеми поширення карантинних рослин , адже саме завдяки своєчасному виявленню та знешкодженню цих рослин зможемо перешкодити їх розповсюдженню.

Просимо Вас вживати заходів щодо боротьби з амброзією полинолистою та Борщівником Сосносвського, не допускати їх розповсюдження, утримувати в належному стані прилеглі території ДНЗ, ЗОШ, АЗПСМ, храмів та інших суб’єктів господарювання, місць скупчення людей, власних дворогосподарств і здійснювати прибирання місць поховань на кладовищах.

Лише при реалізації спільних зусиль можливо досягти позитивного результату. Дбайливе відношення кожної людини до навколишнього природного середовища - це великий вклад у його збереження та безпека власного здоров'я.

 

Joomla templates by a4joomla