Проведено робочу нараду з сільськими головами району

30 липня відбулася робоча нарада з сільськими головами району з питань наповнення бюджету.

На сьогодні склалася напружена ситуація з виконанням районного та сільських бюджетів. Зважаючи на важливість даного питання, було вирішено ініціювати робочу нараду за участі голови районної ради Віктора Симканинця, голови райдержадміністрації Івана Завидняка, начальника фінансового управління райдержадміністрації Оксани Симчик, представників Іршавського відділення Хустської ОДПІ.

Під час засідання обговорено шляхи наповнення бюджету та проблемні питання, що виникають у процесі роботи з суб’єктами господарювання.

Крім того, представники Іршавського відділення Хустської ОДПІ роз'яснили правила сплати податку на нерухоме майно та розповіли про особливості сплати земельного податку.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Симчик інформувала присутніх щодо стану очікуваного виконання місцевих бюджетів району за січень-липень 2020 року.

Оксана Михайлівна повідомила, що станом на 1 липня 2020 року ми маємо недовиконання бюджету. «За минулий звітній період (січень-червень) недовиконання зведеного бюджету району складало 869,7 тис.грн. Ситуація щодо зменшення надходжень доходів до місцевих бюджетів району із місяця в місяць погіршується. Невтішна ситуація у наповненні і районного бюджету. В цілому за всіма джерелами доходів загального фонду районного бюджету очікується недовиконання на 11,5% або ж на 5,6 млн.грн., у тому числі по основному джерелу доходів – ПДФО на 5,5 млн.грн.», - зазначила Оксана Михайлівна.

Начальник фінуправління також назвала підприємства, у яких зафіксовано зменшення надходжень ПДФО у порівнянні з минулим роком.

Загальна сума недоїмки по району 4 883,4 тис. грн. станом на 1.07.2020 року, зафіксовано такі обсяги в розрізі джерел доходів:

777,7 тис.грн. – земельного податку з юридичних осіб;

850, 0 тис.грн. – земельного податку з фізичних осіб;

396, 0 тис.грн. – орендної плати з фізичних осіб;

1 158, 4 тис.грн. – єдиного податку.