РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО НОВИХ ОБМЕЖУВАЛЬНИХ ЗАХОДІВ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Минулого тижня уряд вирішив посилити карантинні обмеження у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, які набули чинності з 6 квітня.

Відтепер на час карантину (щонайменше до 24 квітня) заборонено:

- перебувати в громадських місцях без захисної маски або респіратора, які можна зробити самому;

- виходити на вулицю без документів, що посвідчують особу;

- виходити на вулицю більше ніж двом людям разом, крім службової необхідності або супроводу дитини;

- перебувати у громадських місцях дітям до 14 років без супроводу дорослих;

- відвідувати навчальні заклади всім, окрім їхніх працівників;

- відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, крім вигулу домашніх тварин однією людиною, а також у разі службової необхідності;

- відвідувати спортивні та дитячі майданчики;

- відвідувати заклади соціального захисту, будинки престарілих, інтернати, заклади паліативної допомоги, психіатричні лікарні;

- проводити культурні, спортивні та інші заходи, крім тих, що забезпечують роботу місцевої або державної влади (мають бути у захисних масках та дотримуватимуватися протиепідемічних норм);

- роботу закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів, закладів культури тощо;

- самовільно залишати місця обсервації (ізоляції);

- відвідувати пункти розміщення біженців, крім тих людей, хто надає їм правову допомогу.

До самоізоляції зобов’язали не лише тих, хто захворів на коронавірус чи контактував із хворим, не лише тих, хто повернувся з-за кордону, а й усіх осіб старше 60 років (за винятком тих, хто працює на об'єктах критичної інфраструктури або стримують поширення COVID-19).

Якщо про здорову людину на самоізоляції немає кому подбати, вона може в масці та рукавичках ходити в магазини й аптеки у радіусі 2 кілометрів від місця її самоізоляції, а також двічі на день вигулювати домашніх тварин.

Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

За порушення правил карантину передбачено адміністративну відповідальність (штрафи), а також кримінальну відповідальність.

Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.