До відома громадян!

З метою недопущення виникнення та поширення COVID-19 на території області, голова Закарпастької обласної ради Михайло Рівіс в режимі онлайн провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самворядування.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

при голові Закарпатської обласної ради

пл. Народна, 4, м. Ужгород, 88008, тел.: (0312) 61-31-40, факс: 61-43-64

web:www.zakarpat-rada.gov.ua, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">admin@zak-rada.gov.ua, код ЄДРПОУ 25435963

 

РЕЖИМ ОНЛАЙН

01.1-29/111                                                                               24 березня 2020 року

 

 

Про шляхи  протидії поширенню COVID-19

 

         Голова Координаційної ради з питань місцевого самоврядування
Рівіс М. М., інформуючи про стан роботи обласної ради щодо протидії коронавірусу, звернувся до членів Координаційної ради з проханням діяти чітко, злагоджено,  швидко і фахово, щоб не допустити виникнення та поширення COVID-19 на території області.

         З метою запобігання зараженню населення коронавірусною інфекцією та для порятунку людського життя, заслухавши інформації керівників рад про проведену роботу на місцях у боротьбі із епідемією,  з урахуванням рекомендацій, які були підтримані учасниками засідання у режимі онлайн, члени Координаційної ради в и р і ш и л и:

 

         1. Рекомендувати керівникам органів місцевого самоврядування області:

1.1.          Взяти питання під особистий пильний контроль.

1.2.          Продовжувати практику проведення позачергових засідань місцевих рад області щодо виділення коштів на здійснення заходів, спрямованих на боротьбу з поширенням коронавірусу, забезпечити економне й ефективне їх освоєння, а у разі невикористання – після завершення протиепідемічних заходів – перерозподілити фінанси на важливі потреби розвитку громад.

1.3.          Підтримати ініціативу обласної ради в онлайн-режимі  невідкладно, до завершення епідемії, проводити такі  ж засідання  на місцях, де обговорити питання чіткого дотримання самоізоляції  осіб, які  прибули  з-за меж України,  у разі ігнорування вимог карантину – правоохоронцям притягувати винних осіб до  адміністративної відповідальності.

1.4.          Створювати кризові штаби на місцях і жорстко контролювати виконання карантинних заходів.

1.5.          Надавати допомогу одиноким громадянам похилого віку, забезпечити підвезення  медиків, рятувальників  і держслужбовців до робочих місць тощо.

1.6.          Визначити реальні потреби у забезпеченні місцевого населення, ФАПів, амбулаторій відповідними медичними та дезінфікуючими засобами, костюмами індивідуального захисту (одноразові і багаторазові).

1.7.          Забезпечити медиків, працівників поліції, рятувальників,  а також усіх інших відповідальних осіб, які,  незважаючи на всі ризики та труднощі, рятуватимуть людські життя, персональними засобами захисту й дезінфекції, транспортом для доставки до місць роботи та обслуговування викликів сімейних лікарів, а також надавати всебічну підтримку.  

2. Рекомендувати обласній державній адміністрації вжити невідкладних заходів щодо:

- дотримання пріоритетів у фінансуванні із обласного бюджету заходів із протидії COVID-19;

- акумулювання коштів на здійснення комплексу заходів із запобігання епідемії в краї, а також недопустимості  нераціонального використання бюджетних  коштів та їх першочергове спрямування  на запити медичної галузі краю: сучасні дихальні апарати високого класу,  пересувні і мобільні рентгенапарати, костюми індивідуального захисту медпрацівників тощо;

- створення робочої групи у складі фахівців з питань менеджменту й закупівлі необхідної медичної продукції та забезпечення прозорості цього процесу, враховуючи рекомендації постійних комісій обласної ради з питань: бюджету та охорони здоров’я;

- необхідності дотримання чітких вимог, ухвалення ефективних рішень в екстремальних умовах, оперативного  реагування у кожній ситуації всіх відповідальних осіб.

 

 

 

Голова Координаційної ради                                                М. Рівіс

 

Joomla templates by a4joomla