Вручення автомобілів для лікарських амбулаторій району

Комунальне некомерційне підприємство «Іршавський центр первинної медичної допомоги» Іршавської районної ради Закарпатської області обслуговує 100 627 мешканців Іршавського району та Іршавської територіальної громади. Єдиний в області центр, який успішно співпрацює з двома адміністративно-територіальними одиницями.

В структуру центру входять 30 амбулаторій та 13 фельдшерсько-акушерських пунктів.

Медичну допомогу надають 56 сімейних лікарів, які станом на 02.03.2020 року, уклали 82 694 декларацій, що становить 82,3%.

В Іршавському районі знаходиться 14 сіл, які мають статус «гірський населений пункт» і радіус обслуговування в окремих селах становить 6-8 км.

У 2018-2019 роках на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 983 від 06.12.2017 року КНП «ІЦПМД» підготовлено ряд проектів по будівництву нових амбулаторій, придбанню автомобілів та придбанню телемедичного обладнання.

Згідно з проектами загальна сума залучених коштів для реалізації проектів складає 50 670,955 тис.грн., а саме:

-         будівництво АЗПСМ м.Іршава, с.Сільце, с.Заріччя, с.Арданово, с.Луково.

-         придбання автомобілів для 24-х АЗПСМ (в.т.ч. 2 автомобілі для Іршавської ОТГ).

-         придбання телемедичного обладнання для 25-ти АЗПСМ.

04 березня 2020 року відбулося офіційне вручення ключів та передача 16-ти автомобілів Renault Duster для амбулаторій сіл: Довге Лисичово, Приборжавське, Чорний Потік, Гребля, Брід, Малий Раковець, Загаття, Хмільник, Великий Раковець, Дубрівка, Імстичово, Кушниця, Вільхівка, Ільниця та Підгірне.

На врученні були присутні в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Олексій Гетманенко, директор Департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров, керівництво району, міста, сільські голови, завідувачі амбулаторій загальної практики сімейної медицини сіл, громадськість.

Зі словами вдячності до присутніх звернулася головний лікар КНП «Іршавський центр первинної медичної допомоги» Оксана Булеза, яка висловила щиру подяку керівництву району за порозуміння та підтримку в реалізації заходів щодо проведення медичної реформи в сільській місцевості.

На завершення заходу, настоятель Петро-Павлівського православного храму отець Василій відслужив молебень та освятив вручені автомобілі.

Таким чином всі амбулаторії Іршавського району, які розміщені в селах із статусом «гірський населений пункт», забезпечені автомобільним транспортом.

Також хочеться відмітити позитивні зміни від проведення медичної реформи на первинному рівні, яка стартувала у січні 2019 року.

За отримані кошти від Національної служби здоров’я України у 2019 році проведено наступні заходи:

-         проведено дооснащення амбулаторій згідно з табелем матеріально-технічного забезпечення на суму 1 821,265 тис.грн.;

-         проведено поточні ремонти з метою покращення санітарно-побутових умов на суму 1 658,335 тис.грн.;

-         проведено капітальні ремонти на суму 1 707,879 тис.грн.

КНП «ІЦПМД» і надалі працюватиме над підвищенням якості та доступності надання первинної медичної допомоги населенню Іршавського району та Іршавської ОТГ.