В районі вшанували пам'ять Героїв Крут

29 січня, ми вшановуємо пам’ять тих, котрі  ціною власного життя стримували  багатотисячну армію більшовиків, які прагнули загарбати українські землі.

 Це був бій на залізничній станції під селищем Крути далекого 1918 року, де близько трьох сотень студентів і бійців вільного козацтва виступили проти понад 4-тисячної російсько-більшовицької армії, закарбувавшись золотими літерами y сторінки українського героїзму.

У заході прийняли участь: заступник голови районної ради Володимир Половка, керівник апарату Іршавської РДА Олег Козенюк,представники міської ради, начальник відділу культури і туризму Іршавської РДА Олена Ісак, працівники держустанов району.
      Присутні піднесли квіти та запалені лампадки до Пам'ятного хреста борцям за волю України та хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих героїв.
    Також під час заходу
ведуча, методист Іршавського районного будинку культури, Марина Максим провела для присутніх цікавий історичний екскурс подій далекого 1918 року. 

     Героїчний бій під Крутами назавжди вписаний на сторінках нашої історії – передусім, як приклад волелюбності та незламності українського народу. Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії, як символ національної честі.


 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla