Збори голів громадських організацій та представників громадськості району щодо реформування медичних закладів вторинної допомоги при формуванні госпітальних округів

04 грудня за ініціативи та під головуванням голови районної ради Віктора Симканинця у сесійному залі відбулись збори голів громадських організацій та представників громадськості щодо подальшого функціонування КНП «Іршавська районна лікарня», як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня. За результатами обговорення підготовлено протокол від 04 грудня 2019 року (додається).

 

 


 

 

Протокол

 

зборів голів громадських організацій та представників громадськості щодо планів реформування медичних закладів вторинної допомоги при формуванні госпітальних округів

 

 

04 грудня 2019 року

м. Іршава

Головує Симканинець В.А. – голова районної ради (далі Головуючий)

Присутні:

Список присутніх додається (додаток: на 4 арк.)

 

Головуючий. Ознайомив присутніх з порядком денним.

 

Порядок денний

 1.Про плани реформування медичних закладів вторинної допомоги при формуванні госпітальних округів

Питання 1

СЛУХАЛИ:

Головуючого, який інформував, що 03 грудня 2019 року за ініціативи та участю голови районної ради відбулася зустріч делегації Іршавського району, у складі заступника голови районної ради Володимира Половки, радника голови районної ради Юрія Фельцана, начальника відділу охорони здоров’я Іршавської районної державної адміністрації Сергія Караслая, заступника головного лікаря з медичної частини Валентина Бобиря, завідувача поліклінічним відділенням Андрія Панько, завідувача відділення анестезії та інтенсивної терапії Василя Липея із заступником голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олексієм Гетманенко, представниками департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації, медиками, депутатами обласної ради. Основним питанням було подальше функціонування КНП «Іршавська районна лікарня», як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.

За інформацією представників департаменту Закарпатської ОДА, після створення госпітальних округів, подальше існування Іршавської районної лікарні, як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня знаходиться під великим знаком питання.

З свого боку, заступнику голови Закарпатської ОДА Олексію Гетманенко та директору департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизаветі Біров було вручено звернення депутатів Іршавтької районної ради, прийняте на позачерговому засіданні двадцять п’ятої сесії районної ради VII скликання від 29 листопада 2019 року. Наведено низку аргументів, які доводять наявність всіх факторів, необхідних для подальшого функціонування КНП «Іршавська районна лікарня», як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.

В ході зустрічі вирішено створити спільну комісію з представниками Закарпатської обласної державної адміністрації та району для проведення повторного аудиту Іршавського районного закладу охорони здоров’я.

 

СЛУХАЛИ:

Караслая С.В., який зазначив, що закриття або перепрофілізація КНП «Іршавська районна лікарня» є вкрай болючим питанням для мешканців району, 90 відсотків яких проживає в сільській місцевості, з них 30 відсотків проживають в гірській місцевості, і вкрай обмежені в доступі до якісної медицини навіть в «Іршавській РЛ», не говорячи про спрямування їх в інші медичні заклади області, як пропонує проект, поданий департаментом охорони здоров'я Закарпатської ОДА.

Голубоку Ж.І., яка зауважила на необхідності максимального залучення телемедійних та друкованих засобів масової інформації для розголошення та поширення інформації про проблему, яка склалася, в Іршавському районі, з метою донесення інформації до керівників всіх рівнів. Позаяк, дане питання є катастрофічним і тягне за собою ряд негативних наслідків, які можуть призвести до акцій громадської непокори.

Боднар М.М., який поклав провину за ситуацію, що склалася на попереднє керівництво держави. Піддав критиці керівництво РДА за зволікання щодо даного питання.

Ісака М.Д., який зазначив, що громадськість району вкрай стурбована намірами проекту щодо реформування Іршавського районного медичного закладу, оскільки на території району переважає сільське населення, значна частина якого проживає в гірських населених пунктах. Також, існує велика проблема автобусного сполучення між селами та містом, особливо для людей похилого віку та осіб з обмеженими можливостями.

Бобика С.С., який вніс пропозицію підготувати відповідні звернення до депутатів Верховної Ради України. Також, за участю депутатів Закарпатської обласної ради, з порушеного питання звернутися до голови Закарпатської ОДА.

Воскобійник М.О., яка інформувала присутніх щодо перепрофілізації у 2020 році дистанційного відділення Іршавської районної лікарні в с.Білки у ліжка денного стаціонару та здійснені заходи з метою збереження даного закладу. Щодо даної ситуації запропонувала звернутися до депутатів Верховної Ради України.

Приймича Ю.Т., який звернув увагу на вже проведені реорганізації установ району Державної податкової інспекції, Пенсійного Фонду України, національної поліції та прокуратури. Запропонував провести зустріч з головою Закарпатської ОДА на території району щодо недопущення пере профілізації КНП «Іршавська районна лікарня».

Горіна О.В., який зауважив на необхідності внесення відповідних коректив у нормативно-правові акти Міністерства охорони здоров'я України щодо реформування медичних закладів Закарпатської області, на території якої проживає більшість сільського та гірського населення.

      Фельцана Ю.І., який звернув увагу, що відповідно до нормативних актів Міністерства охорони здоров'я України до 27 листопада 2019 року в Іршавському районі мав бути створений госпітальний округ на базі КНП «Іршавська районна лікарня», до якого мали приєднати Свалявський район. Даний госпітальний округ мав охопити від 120-200 тис. населення. 27 листопада уряд ухвалив рішення про створення одного госпітального округу в області. Тому треба займатися не звинуваченнями тої чи іншої влади, а відпрацювати логістику спільних дій для вирішення порушеного питання. Насамперед, звернутися до Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради України та голови Закарпатської ОДА. Закликав надати пропозиції щодо дій на місцевому рівні, позаяк самих звернень замало.

Добромільського П.П., який інформував присутніх, що Закарпатською обласною радою було підтримано рішення про створення госпітальної ради. За результатами внутрішнього аудиту Іршавського районного закладу охорони здоров’я обговорити питання створення Іршавського госпітального округу.

Також зауважив на необхідності з порушеного питання звертатися на гарячу урядову лінію.

Шандру В.В., який запропонував звернутися до органів місцевого самоврядування району щодо збору підписів жителів з метою збереження функціонування КНП «Іршавська районна лікарня», як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.

Представники громадських організацій зауважили, що залишають за собою право на здійснення мирних акцій протесту.

В ході обговорення присутніми було запропоновано створити координаційну раду, якій доручити підготувати відповідні звернення до голови Закарпатської ОДА, депутатів Верховної Ради України,   Міністерства охорони здоров'я України щодо недопущення закриття або перепрофілізації КНП «Іршавська районна лікарня».

До складу координаційної ради було запропоновано наступні кандидатури:

Воскобійник М.О., Боднар М.М., Шандра В.В., Караслай С.В., Станко П.І., Приймич Ю.Т., Фельцан Ю.І., Ісак М.Д., Куртинець О.С., Ловга М.М., Андрела Ю.І., Паньканинець І.О..

ВИСТУПИЛИ: Менчук М.М., Ловга М.М., Сухан Я.В., Коваль Я.О., Паньканинець І.О., Ігнат В.В., Ловска В.В., Андрела Ю.І..

 

За результатами зборів вирішено:

 

  1. 1.Створити координаційну раду.
  2. 2.Доручити координаційній раді підготувати відповідні звернення до голови Закарпатської ОДА, депутатів Верховної Ради України,   Міністерства охорони здоров'я України.
  3. 3.Координаційній раді звернутися до органів місцевого самоврядування району щодо збору підписів жителів з метою збереження функціонування КНП «Іршавська районна лікарня» як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.
  4. 4.Не пізніше 10 грудня 2019 року координаційній раді організувати і провести виїзну зустріч із головою Закарпатської ОДА.
  5. 5.Голові районної ради, голові РДА, начальнику відділу охорони здоров'я РДА провести зустріч з телемедійними та друкованими засобами масової інформації.
  6. 6.Громадським активістам максимально задіяти інформаційний простір щодо оповіщення населенню району про можливість закриття КНП «Іршавська районна лікарня», як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.
  7. 7.В повному обсязі використати гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я як інформаційне поле щодо проблеми, яка склалася в Іршавському районі в галузі медицини.
  8. 8.Громадські організації залишають за собою право здійснювати мирні попереджувальні акції.

 

                  Голова зборів                                                                      В.А. Симканинець

 

Joomla templates by a4joomla