Зустріч делегації Іршавського району з представниками влади області щодо подальшого функціонування КНП «Іршавська района лікарня»

Картинки по запросу іршавська райрада03 грудня 2019 року за ініціативи та участю голови районної ради Віктора Симканинця відбулася зустріч делегації Іршавського району, у складі заступника голови районної ради Володимира Половки, радника голови районної ради Юрія Фельцана, начальника відділу охорони здоров’я Іршавської районної державної адміністрації Сергія Караслая , заступника головного лікаря з медичної частини Валентина Бобиря, завідувача поліклінічним відділенням Андрія Панько , завідувача відділення анестезії та інтенсивної терапії Василя Липея із заступником голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олексієм Гетманенко, представниками департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації, медиками, депутатами обласної ради. Основним питанням було подальше функціонування КНП «Іршавська районна лікарня», як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.

За інформацією представників департаменту Закарпатської ОДА, після створення громадських округів, подальше існування Іршавської районної лікарні, знаходиться під великим знаком питання.

З свого боку заступнику голови Закарпатської ОДА Олексію Гетманенко та директору департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизаветі Біров було вручено звернення депутатів Іршавтької районної ради, прийняте на позачерговому засідання двадцять п’ятої сесії районної ради VII скликання від 29 листопада 2019 року. Наведено низку аргументів, які доводять наявність всіх факторів, необхідних для подальшого функціонування КНП «Іршавська районна лікарня» як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.

В ході зустрічі вирішено створити спільну комісію з представниками Закарпатської обласної державної адміністрації та району для проведення повторного аудиту Іршавського районного закладу охорони здоров’я .

 

Голові Закарпатської обласної державної адміністрації

Бондаренку І.С.

 

Звернення депутатів Іршавської районної ради VII скликання

На позачерговому засіданні двадцять п’ятої сесії районної ради VII скликання від 29 листопада 2019 року було заслухано та розглянуто депутатське звернення депутата районної ради, начальника відділу охорони здоров'я Іршавської райдержадміністрації Караслая С.В. щодо планів реформування медичних закладів вторинної допомоги при формуванні госпітального округу в Закарпатській області. Згідно даного проекту КНП «Іршавська районна лікарня» не отримує статус багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня.

Ми, депутати районної ради та громадськість району вкрай стурбовані такими намірами, позаяк КНП «Іршавська районна лікарня» станом на 29 листопада 2019 року відповідає вимогам наказу МОЗ 19.10.2018 № 1881 «Про затвердження Об’єму надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинен забезпечуватися багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня, та Змін до Порядку регіоналізації перинатальної допомоги», затвердженого Міністерством юстиції України 13.11.2018 року за №1292/32744ОЗ. Окрім цього, даний заклад має у наявності необхідну матеріально-технічну базу та належний кадровий потенціал. За останній час у лікарні проведено значні роботи з покращення надання медичної допомоги населення району, а саме:

- проведено капітальний ремонт операційних блоків: хірургічного, травматологічного та родильного відділень;

- закуплено новий ФГ апарат у поліклінічне відділення;

- проведено капітальний ремонт палат дитячого та інфекційного відділень;

- за рахунок гуманітарної допомоги проведено заміну практично всіх ліжок в стаціонарних відділеннях;

в рамках програми енергозбереження проведено заміну понад третини вікон основного корпусу лікарні, виготовлена та пройшла експертизу проектно-кошторисна документація капітального ремонту, пов’язаного з поліпшенням експлуатаційних показників по заходах енергозбереження лікарні;

- введено в експлуатацію нове обладнання котельні лікарні;

ведуться поточні ремонти системи каналізацій та водопостачання;

минулого року на базі «Іршавської РЛ» відкрито сателітний центр гемодіалізу;

у 2011 році на базі лікарні відкрито нове сучасне пологове відділення, яке на даний час являється одним з кращих у області.

КНП «Іршавська районна лікарня» охоплює медичною допомогою населення Іршавського району, що становить більше 100 тис. осіб.

Амбулаторно-поліклінічна допомога надається по 29 спеціальностям. Протягом року кількість відвідувань становила 255673 в рік.

Даний медичний заклад надає цілодобову стаціонарну медичну допомогу.

За 2018 рік на стаціонарному лікуванні знаходилось 13 790 хворих, прийнято 1090 пологів, проведено 2429 оперативних втручань, з них 1181 під загальним знеболенням, близько 169 пологів становлять породіллі з інших районів. Цілодобово надається медична допомога з таких спеціальностей: невідкладна та екстренна медична допомога (приймальне та реанімаційне відділення), педіатрична, травматологічна, хірургічна, пологове та неонатологія, рентгенологічне, клініко-діагностичне, служба переливання крові. В районі функціонує 9 бригад швидкої медичної допомоги, які розміщені в сімох населених пунктах. Радіус обслуговування становить більше 30 кілометрів.

Враховуючи вищевикладене, звертаємось до Вас, як до голови виконавчої влади області, відповідно до статті 49 Конституції України, забезпечити право жителів району на охорону здоров'я та медичну допомогу. Держава має створювати умови для ефективного та доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.

Переконливо просимо Вас при формуванні пропозицій щодо госпітального округу в Закарпатській області залишити за КНП «Іршавська районна лікарня» статус багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня, враховуючи інформацію щодо матеріально – технічного стану та обсягів наданої медичної допомоги і не допустити закриття або навіть перепрофілізацію даного закладу.

Дане питання є вкрай болючим для мешканців району, 90 відсотків яких проживає в сільській місцевості, з них 30 відсотків проживають в гірській місцевості, і вкрай обмежені в доступі до якісної медицини навіть в «Іршавській РЛ», не говорячи про спрямування їх в м.Мукачево та м.Виноградів. Проект, поданий департаментом охорони здоров’я Закарпатської ОДА та на фоні вже проведених реорганізацій Державної податкової інспекції, Пенсійного фонду України, національної поліції, прокуратури, може призвести до соціального вибуху, або вилитися в акції громадянської непокори.

 

Прийнято на позачерговому засіданні двадцять п’ятої сесії районної ради VII скликання від 29 листопада 2019 року.

 

 

 

За дорученням депутатів Іршавської районної ради

 

 

Голова ради

 

В.А.Симканинець

 

 

 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla