Виставка робіт з покидькового матеріалу

Задля краси майбутнього життя

Брудному оголосимо війну.

Рятуймо Україну від сміття,

Щоб скоро в ньому нам не потонуть!
Проблема смітників стоїть перед людством, мабуть, з того часу, як воно з’явилося на землі, і чимдалі, тим вона стає серйознішою. На сьогодні в Україні проблема смітників – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Ця проблема настільки нагальна не тільки в Україні, а й у всьому світі, що навіть з’явився такий вислів” відходи беруть нас за горло”.

У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок,  обгорток та упаковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці, біля торгових точок. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан і т. ін.

Сміття утворюється і накопичується не лише у житлових приміщеннях, а й у офісах,адміністративних спорудах, кінотеатрах і театрах, магазинах, кафе й ресторанах, дитячих садках, школах, інститутах, поліклініках та лікарнях, готелях, на вокзалах, ринках чи й просто на вулицях.

Викидаючи сміття, люди порушують один з основних екологічних законів кругообіг – речовин у природі. Адже, вилучаючи з природи чимало речовин, людина змінює їх до невпізнанності повертає у природу у вигляді сміття, яке не розкладається на вихідні речовини природнім шляхом.

Якщо не за рівнем життя, то принаймні за кількістю побутових відходів Україна не відстає від середньоєвропейського показника. Створення виробів з покидькового матеріалу своїми руками стало цікавим захоплюючим заняттям  для учнів району та вихованців Іршавського районного центру позашкільної роботи. Джерелом матеріалу для цих виробів може бути щозавгодно. Головне – не боятися використовувати в виробах різні матеріали і творити, творити, творити! Виріб, зроблений своїми руками може досить органічно вписатися в дизайн інтер’єру, тим самим додавши йому оригінальності та нововведення

Саме такими виробами 25 листопада був переповнений зал Іршавського районного центру позашкільної роботи де саме, проходила районна виставка робіт з покидькового матеріалу. Метою проведення  виставки було: пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи, розвиток творчої ініціативи та пізнавальної діяльності молоді, формування практичних умінь та навичок учнів по виготовленню виробів з покидькового матеріалу, сприяння розвитку дитячої творчості.