Проведено громадські слухання

6 вересня відбулися громадські слухання при районній державній адміністрації за участі Громадської ради щодо врахування громадських інтересів у проектах рішень районної ради з питання «Про реорганізацію Загатського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Іршавської районної ради Закарпатської області шляхом приєднання до Загатської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області" та «Про реорганізацію Кушницького міжшкільного навчально-виробничого комбінату Іршавської районної ради Закарпатської області шляхом приєднання до Кушницької загальноосвітньої школи I- ІІІ  ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області".

В них взяли участь: голова районної ради Віктор Симканинець, голова райдержадміністрації Олександр Горін, заступник голови райдержадміністрації Іван Мошкола, керівник апарату райдержадміністрації Олег Козенюк, депутати районної ради, начальник відділу освіти райдежадміністрації Єлизавета Яцканич, керівники відповідних закладів Наталія Хряпина та Іван Батрин, члени Громадської ради при райдержадміністрації, представники громадськості вказаних територій.

Головуючим обрали голову Громадської ради при райдержадміністрації, депутата районної ради Володимира Горзова, а секретарем – Оксану Сідор.

Єлизавета Яцканич інформувала присутніх, що у 2019-2020 навчальному році згідно тарифікаційних списків закладів загальної середньої освіти ні в одному з 10-х класів не обраний технологічний профіль, у зв’язку з чим учні 10-х класів не будуть навчатися у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах. Також зазначила, що навчання у вищевказаних закладах продовжуватимуть тільки учні 11 класів.

Олександр Горін наголосив, що коштів районного бюджету не хватає на обов’язкове фінансування, зокрема галузі медицини. Зауважив на відсутності вишукання можливості виділення коштів для фінансування МНВК з районного бюджету.

Іван Батрин та Наталія Хряпина запропонували провести процес реорганізації даних закладів, але надати можливість учням 10 класів здобувати допрофесійну підготовку.

Віктор Симканинець зазначив, що питання фінансування та подальшого функціонування МНВК неодноразово розглядалось на засіданнях постійних комісій та планерних засіданнях районної ради. Першочерговому фінансуванню підлягають заклади дошкільної та загальної середньої освіти. Утримання закладів позашкільної освіти здійснюється за умови наявності вільного залишку коштів районного бюджету. У зв’язку з відсутністю фінансування, як альтернативу для продовження функціонування, даним закладам було рекомендовано перейти на госпрозрахункові відносини.

Виступили також голова районного товариства інвалідів Михайло Ісак, депутат районної ради Ольга Чедрик, член Громадської Ради при Іршавській РДА Василь Коцан, настоятель православного Петро-Павлівського храму м. Іршава о. Василій Ігнат,  директор Броньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ  ступенів  Іван Ньорба, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Андрій Андрішко.

• В ході обговорення учасниками були озвучені наступні пропозиції: допустити дітей до навчання до закінчення процесу реорганізації Кушницького та Загатського МНВК
  • вишукати можливість для продовження функціонування МНВК
  • вирішити питання щодо збереження майна МНВК після реорганізації.

Головуючий зазначив, що вказані пропозиції будуть враховані при підготовці проектів рішень «Про реорганізацію Загатського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Іршавської районної ради Закарпатської області шляхом приєднання до Загатської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області” та ,,Про реорганізацію Кушницького міжшкільного навчально-виробничого комбінату Іршавської районної ради Закарпатської області шляхом приєднання до Кушницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області” направлені до районної ради для обговорення у відповідних профільних комісіях та прийняття остаточного рішення райради.